Рак молочної залози – одна з найбільш актуальних медико-біологічних та соціальних проблем для сучасної медицини.

Рак молочної залози посідає перше місце в структурі онкологічної патології жіночого населення України та більшості економічно розвинутих країн світу.

Кожні 30-35 хвилин виявляться   новий випадок захворювання на рак молочної залози та кожну годину  помирає жінка від даної патології. Перш ніж виникає рак молочної залози, виникає передпухлинна патологія – мастопатія (дисгормональна гіперплазія молочної залози), з яких 15% перероджується у злоякісне новоутворення. Проходить 8-10р. від  першої ракової клітини до 1 см пухлини. Кожна 4-та жінка має мастопатію, кожна 10-та – рак.

 Ризик захворіти раком молочної залози збільшується з віком. До 30р. хворіє дуже незначна кількість жінок. До 40р. ризик збільшується в 5разів. До 70р. – у 18 разів. Найбільш часто рак молочної залози зустрічається у віці 45-70 років.

Прогноз захворювання залежить від того, наскільки своєчасно вдалося діагностувати хворобу!

Раннє виявлення раку молочної залози базується на 3- х принципах:

-регулярному обстеженні молочних залоз лікарем-мамологом;

-мамографії (спеціальному R-дослідженні молочної залози);

-регулярному самообстеженні молочних залоз, яке рекомендується  проводити всім жінкам старше 20 років, щомісяця, у перші 7-10 днів від початку менструації, у період менопаузи – щомісяця у  визначений жінкою день.

Але слід пам’ятати, що на самій ранній стадії, шляхом пальпації помітити пухлину неможливо. Потрібно 1р. в 2роки жінкам після 40р. проходити мамографію, від 16р. до 40р. – УЗД молочних залоз (за потребою мамографію), які здатні виявити пухлину до 3 мм.

Від 20 до 40р. необхідно відвідувати лікаря-мамолога не рідше, ніж раз на 2 роки, після 40 років – щорічно.

Пам’ятайте! Тільки раннє виявлення захворювання та вчасно розпочате лікування – основа стійкого одужання. Піклуйтесь про своє здоров’я!

Зав. АЗПСМ №3        І.С.Ковалик

КНП «Центр первинної медико-санітарної

допомоги №2 м.Вінниці»,  вул. Магістратська, 44

Запис до лікаря онлайн

Міністерство охорони здоров'я України

Розробка сайту - студія “Webhit”