Найчастіше людина аналізує стан свого здоров’я та свій спосіб життя тоді, коли зі здоров’ям починаються якісь проблеми. Потім людина задумується, що спосіб життя, який вона веде, не найкращим чином відбивається на здоров’ї. І добре, якщо такі думки з’являються вчасно…        

Є декілька основних моментів, на які повинна звертати увагу кожна людина, котра вирішила вести здоровий спосіб життя.

         Перше – це харчування, правильне харчування. Гіппократ стверджував, що їжа повинна  бути нашими ліками, а не ліки їжею. Більше фруктів, овочів та клітковини зі зменшенням тваринних жирів, борошняного і солодкого! Але не переїдати! Надмірним вважається таке харчування, коли кількість енергії, яка надходить з їжею, перевищує кількість енергії, яку витрачає організм.

         Будьте життєрадісними та відкритими до світу. Активність, і ще раз активність! Знайдіть час на походи в спортзал, заняття фізичною культурою, прогулки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, спілкування з домашніми улюбленцями, туризм. Гіподинамія має своїм наслідком ожиріння, порушення жирового обміну, підвищення АТ, розвиток депресії, порушення фізичного та психічного стану. Навіть 30 хвилин щоденної фізичної активності підвищують життєздатність, підсилюють компенсаторні можливості організму. Тікайте від серцево-судинних та інших захворювань!

         Здоровий спосіб життя абсолютно не сумісний зі шкідливими звичками: курінням, надмірним вживанням алкоголю, наркоманією.

         Основа здорового способу життя – це правильний розпорядок дня. Це перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм засипати та прокидатись в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. Прокидатись треба без будильника – це означає, що людина виспалася. Чому важливо висипатись? Тому що існує прямий зв’язок між недосипанням та появою надмірної ваги, серцево-судинних, онкологічних та інших захворювань, а також тривалістю життя.

         Одне з найважливіших правил здорового способу життя – це позитивний настрій! Не зациклюйтесь на невдачах та промахах.

         Здоровий спосіб життя – це дбайливе ставлення до себе та оточуючих.

         Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. Разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги!

         Уявіть собі, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, всі в прекрасному настрої, доброзичливо відносяться один до одного, бажають одне одному тільки добра. Ех, не життя, а казка !!!

  

                                      лікар ЗПСМ    Яворський Ярослав Євгенійович

КНП «Центр первинної медико-санітарної

допомоги №2 м.Вінниці»,  вул. Магістратська, 44

Запис до лікаря онлайн

Міністерство охорони здоров'я України

Розробка сайту - студія “Webhit”