Кабінет функціональної діагностики забезпечує кваліфіковану діагностичну та консультативну допомогу населенню.
У кабінеті проводяться такі дослідження:
- Електрокардіографія
- Електрокардіографічна проба з фізичним навантаженням
- Спірографія
Електрокардіографія – метод графічної реєстрації електричних явищ, які виникають у серцевому м'язі під час його діяльності, з поверхні тіла.
Є одним із перших та ключових етапів у сучасних алгоритмах діагностики гострого коронарного синдрому, ішемічної хвороби серця, порушень серцевого ритму та провідності.
При електрокардіографії проводиться оцінка стану обмінних процесів у серцевому м'язі, визначення ознак збільшення порожнин серця (передсердь і шлуночків), визначення надмірного потовщення стінок серця.
Для проведення даного методу дослідження протипоказань немає.
Електрокардіографічна проба з фізичним навантаженням – методика використовується для оцінки адекватності процесів регуляції гемодинаміки при фізичному навантаженні, провокації виникнення порушень ритму і провідності.
Суть тесту полягає в створенні умов, коли організму потрібне підвищене споживання кисню, на тлі якого можуть бути зареєстровані ішемічні зміни міокарда, які не проявляються на ЕКГ у спокійному стані.
Методика передбачає виконання пацієнтом згідно стандартного протоколу дозованого фізичного навантаження на велоергометрі під наглядом лікаря функціональної діагностики з безперервною реєстрацією електрокардіограми (ЕКГ) і вимірами артеріального тиску (АТ) до досягнення необхідних розрахункових показників частоти серцевих скорочень (ЧСС).
Спірографія (дослідження функції зовнішнього дихання) – це метод графічної реєстрації змін легеневих об'ємів та швидкостей під час дихальних рухів, який дозволяє визначити показники, що характеризують вентиляцію легень: еластичні властивості легень та прохідність дихальних шляхів. Результати спірографічного дослідження залежать від багатьох чинників, тому його виконують за стандартною методикою у спокої і після дозованого фізичного навантаження.
Використовується методика в комплексі обстежень хворих, що страждають на захворювання легень і бронхів, для оцінки перебігу захворювання та контролю ефективності лікування.