Кабінет  функціональної  діагностики  забезпечує  кваліфіковану  діагностичну та  консультативну  допомогу  населенню.

У кабінеті  проводяться  такі  дослідження:

  • Електрокардіографія
  • Електрокардіографічна проба з фізичним навантаженням
  • Спірографія

Електрокардіографія – метод графічної реєстрації електричних явищ, які виникають у серцевому м'язі  під час його діяльності, з поверхні тіла.

Є одним  із  перших  та  ключових  етапів  у сучасних  алгоритмах  діагностики гострого коронарного  синдрому, ішемічної хвороби серця,  порушень серцевого  ритму  та  провідності.

При  електрокардіографії проводиться оцінка стану обмінних процесів у серцевому м'язі, визначення ознак збільшення порожнин серця (передсердь і шлуночків), визначення надмірного потовщення стінок серця.

Для проведення даного методу дослідження протипоказань немає.

Електрокардіографічна проба з фізичним навантаженням – методика використовується для оцінки адекватності процесів регуляції гемодинаміки при фізичному навантаженні, провокації виникнення порушень ритму і провідності.

Суть тесту полягає в створенні умов, коли організму потрібне підвищене споживання кисню, на тлі якого можуть бути зареєстровані ішемічні зміни міокарда, які не проявляються на ЕКГ у спокійному стані.

Методика  передбачає виконання пацієнтом згідно стандартного протоколу дозованого фізичного навантаження на велоергометрі під наглядом лікаря функціональної діагностики з безперервною реєстрацією електрокардіограми (ЕКГ) і вимірами артеріального тиску (АТ) до досягнення необхідних розрахункових показників частоти серцевих скорочень (ЧСС).

Спірографія  (дослідження функції зовнішнього дихання) –   це метод графічної реєстрації змін легеневих об'ємів та швидкостей під час дихальних рухів, який дозволяє визначити показники, що  характеризують вентиляцію легень: еластичні властивості легень та прохідність дихальних шляхів. Результати спірографічного дослідження залежать від багатьох чинників, тому його виконують за стандартною методикою у спокої   і після дозованого фізичного навантаження.

     Використовується методика в комплексі обстежень хворих, що страждають на захворювання легень і бронхів, для оцінки перебігу захворювання та контролю ефективності лікування.

КНП «Центр первинної медико-санітарної

допомоги №2 м.Вінниці»,  вул. Магістратська, 44

Запис до лікаря онлайн

Міністерство охорони здоров'я України

Розробка сайту - студія “Webhit”